Ziemia okrzemkowa, czyli detoks i wzmocnienie organizmu

 

Ziemia okrzemkowa znana także jako diatomit lub ziemia diatomitowa. Powstaje z pancerzy glonów jednokomórkowych zwanych okrzemkami.

Do użytku wewnętrznego stosuje się ziemię okrzemkową spożywczą. Ziemia okrzemkowa wchodzi w reakcję z kwasem żołądkowym. Produktem jest czynny biologicznie kwas ortokrzemowy , który jest przyswajalny przez organizm.

Ziemia okrzemkowa jest naturalnym źródłem krzemu. Dzienne zapotrzebowanie na krzem wynosi 55mg. Niestety dostępne dziś owoce i warzywa, dostarczają nam zaledwie ok. 10mg krzemu. Krzem ma istotny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Dlatego tak ważna jest suplementacja tego pierwiastka.

Powstający w żołądku kwas ortokrzemowy redukuje bóle pleców, bóle stawowe, ma działanie immunomodulujące, poprawia samopoczucie, zwiększa siły witalne. Ponadto zmniejsza choroby skórne (np. łuszczyca), przyspiesza gojenie ran oraz złamań, zmniejsza alergie, przeciwdziała bezsenności i zaparciom.

Jedna łyżeczka ziemi okrzemkowej to to miliony pancerzyków okrzemek o ładunku ujemnym. Przyciągają one wszelkie toksyny mające ładunek dodatni, które są wydalane z organizmu. Przechodząc przez jelito usuwają zanieczyszczenia, nie uszkadzają przy tym ścian jelita ani błon śluzowych. Efektem działania okrzemek jest odtruty i odporny organizm.

Po diatomit powinny sięgnąć także osoby z nadwagą. Ziemia okrzemkowa zapewnia lepszy metabolizm, oczyszcza przewód pokarmowy oraz odtruwa organizm.

To także skuteczna broń przeciw pasożytom. Jak wiemy pasożyty wydalają toksyny do naszego organizmu a także pozbawiają nas ważnych składników odżywczych. Okrzemki niszczą powłoki pasożytów oraz odwadniają je. W rezultacie w organizmie powraca równowaga.

Pojawiające się na naszym ciele wypryski są zwykle sygnałem, że coś jest nie tak. Często nasz organizm w ten sposób próbuje pozbyć się toksyn. Dlatego oczyszczanie organizmu jest tak ważne. Poza tym krzem także odpowiada za kondycję naszej skóry, włosów i paznokci. Łamiące się paznokcie, zniszczone i łamliwe włosy to właśnie efekt niedoboru krzemu.

Ziemia okrzemkowa:

  • detoksykuje organizm;
  • przyspiesza metabolizm- wywiera działanie odchudzające;
  • działa przeciwpasożytniczo
  • poprawia wygląd cery, włosów i paznokci;
  • jest naturalnym źródłem krzemu.

Bez krzemu życie na ziemi byłoby niemożliwe. W dużym stopniu odpowiada on za zdrowie i kondycję naszego organizmu. Ziemia okrzemkowa usuwa endotoksyny, pestycydy a także metale ciężkie i pozostałości po lekach. Suplementacja diatomitem to odtruty i zdrowy organizm.

Ziemię okrzemkową najlepszej jakości oraz w najlepszej cenie kupicie tu: klik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *