Woda utleniona- niesamowite zastosowania!

Woda utleniona została odkryta przez francuskiego chemika Louisa Thènarda  w 1818 roku.  Jest środkiem o działaniu bakteriobójczym. Uznaje się ją za najbezpieczniejszy naturalny środek odkażający. Jednak odkażanie ran to nie jedyne zastosowanie wody utlenionej. Oprócz nasycenia organizmu tlenem atomowym, nadtlenek wodoru zabija drobnoustroje chorobotwórcze przez utlenianie. Skuteczne działanie wody utlenionej przedstawia rosyjski dr nauk medycznych Iwan Nieumywakin w książce Woda utleniona – na straży zdrowia”  (—>tutaj).

Poniżej lista 10 sposobów na wykorzystanie wody utlenionej.

1. Do mycia owoców i warzyw

Dzisiaj owoce i warzywa bardzo często są naszpikowane różnego rodzaju zanieczyszczeniami, toksynami, pestycydami i woskami. Aby pozbyć się zewnętrznych szkodliwych substancji owoce i warzywa należy namaczać. W tym celu 1 łyżkę wody utlenionej rozcieńcz w szklance wody. Mocz owoce i warzywa ok. pół godziny, następnie opłucz i wysusz.

2. Do mycia zębów

Wykonanie pasty jest proste i tanie. Wystarczy połączyć wodę utlenioną z sodą oczyszczoną w równych proporcjach. Taka pasta jest skuteczna, a przede wszystkim wolna od fluoru!

3. Płyn do płukania jamy ustnej
Woda utleniona to tani i skuteczny środek do płukania jamy ustnej. 1 łyżeczkę 3% wody utlenionej rozcieńcz w 50ml wody, przepłucz usta, a następnie wypluj. Wybiela zęby oraz pomaga pozbyć się aft.

4. Do kąpieli

ULICA ZDROWIE

powstaje z miłości do natury 

Znajdziesz tu produkty, które są świadomie przez nas wybierane na podstawie wąskich kryteriów. A są nimi: dobry skład,  jakość i skuteczność. Lubimy nowości, dlatego poszukujemy interesujących producentów. Wierzymy w sprawdzone metody i potwierdzoną wiedzę, dlatego też oferowane przez nas produkty pochodzą jedynie od najlepszych producentów. 

 

 

Do wanny z ciepłą wodą dodaj buteleczkę 3% wody utlenionej. Kąp się w tym roztworze przynajmniej przez 30 minut. Dzięki temu zdezynfekujesz i dotlenisz skórę od zewnątrz. Niezwykle pomocne przy różnych infekcjach skórnych infekcjach skórnych (trądzik, AZS, łuszczyca).

5. Do prania
Woda utleniona to świetny wybielacz i odplamiacz. Dodaj szklankę wody utlenionej do białego prania. Wybieli, zdezynfekuje i usunie plamy z ubrań.6. Do czyszczenia powierzchni

Przy użyciu wody utlenionej wyczyścisz i zdezynfekujesz różnego rodzaju powierzchnie (np. w kuchni lub w łazience). W tym celu wystarczy wodę utlenioną rozcieńczyć w zwykłej wodzie.

 

Powinieneś również przeczytać: Olej żywokostowo-gojnikowy!

 

Woda utleniona do użytku wewnętrznego

 

Iwan Nieumywakin w swojej książce pisze:

“Łyżka wody utlenionej dodana do szklanki wody całkowicie
eliminuje wszystkie znajdujące się w niej mikroorganizmy.”

ULICA ZDROWIE

7. Profilaktycznie

Zaczynać od zażycia 1 kropli na 30-50ml wody (2-3łyżki). Stosować 3x dziennie przed posiłkiem lub przynajmniej 1,5h po posiłku. Każdego dnia zwiększać dawkę o 1 kroplę aż do 10 kropli. Następnie zaleca się 2-3 dni przerwy po czym kontynuować stosując 10 kropli. Robić przerwy co 1-3 dni.

8. Katar i infekcje zatok

2-3 krople wody utlenionej dodać do 5ml roztworu soli fizjologicznej. Nie ma skutków ubocznych i może być stosowana nawet u dzieci. Wpuść roztwór do każdej dziurki nosa. Może wystąpić uczucie silnego pieczenia- nie należy się martwić to normalna reakcja. Po chwili można wydmuchać nos.


9. Infekcje uszu

Do każdego ucha wpuszczamy 3-4 kropelki wody utlenionej. Jeżeli kurację przeprowadzamy po raz pierwszy należy zacząć od 1 kropli.

10. Do płukania gardła

Przy infekcji płucz gardło wodą utlenioną. W tym celu łyżeczkę wody utlenionej rozcieńcz w połowie szklanki letniej wody. Płucz gardło trzy razy dziennie.

25 thoughts on “Woda utleniona- niesamowite zastosowania!

 1. W najbliższym czasie miałam zamiar wymienić sklepowe pasty do zębów na pastę z sody. Planuję taką rewolucję od dłuższego czasu i chyba ten post był mi potrzebny – zacznę myć sodą od dzisiaj!

 2. czy to na pewno zdrowe wprowadzac wodę utlenioną do jamy ustnej czy to podczas płukania czy np. na skórce owocu? Wydaje mi się, że ma ona dużo wolnych ordnikóe i pod żadną postacią nie powinniśmy jej przyjmować wewnętrznie…

  1. Kilka dobrych lat temu leżałam w szpitalu na silna anginę i właśnie tam po raz pierwszy zetknęłam sie z płukaniem gardła wodą gdy lekarz kazał mi płukać . O smaku nie wspomnę ale środek najlepszy ze wszystkich innym dostępnych w aptece

 3. każdy powinien zamiast mnóstwo kasy wydawać na niepotrzebne farmaceutyki posiadać kilka buteleczek wody utlenionej, która jest niedoceniana …

 4. Ta woda że sklepowej półki jest chemiczna.do picia i stosowania wewnętrzne trzeba kupić specjalna wodę utleniania.w sklepie na półce jej nie ma

 5. Odplamia tez bardzo trudne plamy, np. z czerwonego wina czy krwi, nawet stare, zaschniete plamy. Wystarczy namoczyc plame w wodzie utlenionej przez ok. 30 a pozniej przeprac. Dziala doskonale i nie niszczy ubran. Universal soldier 🙂

  1. Na alergię też działa. Stosuję osobiście od kilku lat.Przy mocnym pyleniu jak leci z nosa katar alergiczny, zapodać areozolem lub zakraplaczem rozcieńczoną proporcję, jak na zatoki. Działa natychmiastowo.!

 6. Ok, ale Ci którzy stosowali nie odczuli efektów ubocznych? Woda utleniania ma właściwości odkarzajace więc zabija te źle jak i dobre bakterie , wysusza ? Czy nie szkodzi ? Fakt spotkałam ludzi którzy pili i tryskali zdrowie Ale ja jestem sceptycznie nastawiona no i te stosowanie u dzieci ?

  1. Osobiście zauważyłam lepsze działanie na gronkowca niż przy antybiotykach (przy stosowaniu wewnętrznym). Czy podawanie antybiotyków dzieciom jest lepsze? A do tego jakoś niewiele osób jest sceptycznie nastawionych 😉

 7. Uważam, że soda do mycia zębów to głupi pomysł. Bardzo ściera szkliwo, co prowadzi do tego, że żeby łatwiej ulegają przebarwieniom i w ten sposób można sobie zrobić krzywdę.
  Jest również nieścisłość – woda utleniona zabija zarówno chorobotwórcze, jak i przyjazne organizmowi bakterie. Dlatego z nią też byłabym ostrożna.
  Takie hurraoptymistyczne pisanie o jakimś “złotym środku” zawsze oznacza pominięcie jego negatywnych stron.
  Zarówno soda jak woda utleniona mogą być bardzo pomocne, po co jednak pisać, że są “lekarstwem na wszystko”…? Bądźmy rozsądni.

  1. Od 1.5 roku cała rodzina myjemy zęby sodą i wodą utlenioną i dwa miesiące temu byliśmyz mężem na kontroli jak co roku Cytuję dentystę zęby jak perełki ma Pani nie ma nic do robienia Byłam w szoku bo zawsze było 😂 mąż również nic dzieciaki jeszcze nie byli ..Oczywiście nie krył zdziwienia gdy powiedzieliśmy czym myjemy zęby 😊 Więc ja powiem tak róbcie jak chcecie nie mam zamiaru nikogo przekonywać Ale wodę utlenioną używamy tak jak w tym artykule i swoje zdanie mam Działa Rewelacyjnie i chyba o to chodzi.
   Pozdrawiam

 8. Jeśli mamy litr Perhydrolu 35%, to jaką ilością wody destylowanej powinniśmy ją rozcieńczać, by uzyskać roztwór 3% wody utlenionej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *