Ważna woda!

Woda to płyn niezbędny dla życia. Wszyscy znamy jej wpływ na nasze zdrowie i urodę. Ale to nie wszystko, co powinniśmy wiedzieć!

Woda mineralna wydobywana jest z wnętrza ziemi, ze złóż izolowanych geologicznie, co chroni od zewnętrznych zanieczyszczeń. To źródło minerałów ważnych dla naszego zdrowia takich jak: potas, magnez, sód i wapń. Najważniejszym parametrem, który powinniśmy wziąć pod uwagę kupując wodę, jest zawartość składników mineralnych (wyrażona w mg/l) oraz pH wody. Najlepsza woda to taka, której zawartość składników mineralnych mieści się w przedziale 600-900mg/l oraz zasadowe pH.

Wodę zawsze powinniśmy pić z solą!

Lekarze i naukowcy podkreślają, że aby nawodnić organizm należy, przed wypiciem, dodać do wody szczyptę soli. Ze względu na zawartość minerałów polecana jest sól himalajska lub kłodawska. W innym wypadku woda wcale nie nawadnia ponieważ od razu zostaje wydalona z organizmu. Szczególnie w dni upalne lub podczas ciężkiej pracy fizycznej następuje intensywne pocenie się a co za tym idzie- wydzielanie soli z organizmu. Jej niedobór powoduje osłabieniem oraz szybkim męczeniem się. Picie wody z solą zapewnia lepsze przyswajanie wody oraz uzupełnia ubytki soli i minerałów, które tracimy razem z potem. Zapewnia lepsze samopoczucie oraz większą wydolność organizmu. Szczególnie w czasie upałów i przy nadmiernym wysiłku fizycznym, aby zapewnić właściwy poziom nawodnienia, nie powinniśmy pić samej wody, gdyż rocieńcza ona w organizmie elektrolity, które stymulują m.in. pracę serca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *