Tabletki na odchudzanie, czyli wydaj pieniądze i nie schudnij!

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że prawie połowa Polaków ma nadwagę (klik). Może dlatego tabletki na odchudzanie w sezonie sprzedają się jak ciepłe bułeczki.  Z reguły osobom, które wybrały taką formę odchudzania nie przeszkadzają informacje o braku skuteczności, a nawet szkodliwości tabletek odchudzających.

 

Magiczne tabletki na odchudzanie?

 

Szybka utrata kilogramów oznacza najczęściej utratę wody. Doskonale prezentuje się to na wadze i tylko tam. Bo trwałe schudnięcie to zmniejszenie zawartości tłuszczu w naszym ciele. Przy pomocy tylko i wyłącznie tabletek na odchudzanie nie jest to możliwe! Kto marzy o pozbyciu się zbędnych kilogramów niech skorzysta ze starych, sprawdzonych metod: zmiany sposobu odżywiania i ruchu. Wszystkie inne rady mają, niestety, więcej wspólnego z magią niż z rzeczywistością.

 

Calominal

 

Pod lupę weźmiemy dość ciekawy produkt pod nazwą Calominal. Dlaczego ciekawy? Po pierwsze reklamowane jako tabletki, które leczą nadwagę chociaż lekiem absolutnie nie są. Po drugie na opakowaniu producent nie podaje nawet dokładnego składu, a po trzecie w środku znajduje się “instrukcja obsługi” a nie ulotka 😉

 

Co obiecuje producent?

 

Calominal wspomaga:

– leczenie nadwagi

– zmniejszenie przyswajania cholesterolu

– kontrolowanie wagi ciała

 

Zawiera chitozan, który ma zdolność do wiązania dużych ilości lipidów. Chitozan nie ulega strawieniu i razem ze związanymi tłuszczami zostaje wydalony z organizmu. Dzięki temu Calominal zmniejsza ilość wchłanianych z pożywienia tłuszczów, a zarazem ilość dostarczanych do organizmu kalorii. Ponadto wyrób ogranicza ilość przyswajanego z pożywienia cholesterolu. W rezultacie Calominal wspomaga redukcję i kontrolę masy ciała.

 

To teraz skład?

 

Celuloza, chitozan, poliwibylopirolidon, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

 

Chitozan to substancja pochodzenia naturalnego, otrzymywana z pancerzy skorupiaków (otoczek chitynowych): krabów, krewetek i kryla.  Cechuje go zdolność do pęcznienia, czyli (podobnie jak błonnik) daje uczucie sytości. Ponadto wiąże tłuszcze. Chitozan nie jest trawiony, a razem ze związanymi tłuszczami zostaje wydalony z organizmu i w rezultacie zmniejsza wchłanianie tłuszczu z pożywienia. W teorii może wygląda to całkiem ciekawie. Ale…

 

1 g  chitozanu teoretycznie powinien wiązać od 3 do 20 g tłuszczu. Jednak, aby założenie zostało spełnione to przed posiłkiem należałoby przyjąć ok. 4 g chitozanu (deklarowane dzienne spożycie w większości suplementów to jedynie 1-2g).

 

Zresztą:

 

To nie jest tak, że:

tłuszcz w jedzeniu = tłuszcz w tkance tłuszczowej to tłuszcz

tylko:

cukier w jedzeniu = tłuszcz w tkance tłuszczowej

 

A skoro Calominal zmniejsza wchłanianie tłuszczów to co z dobrymi tłuszczami, co z kwasami omega 3-6-9? Co z witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach? Calominal nas tego wszystkiego pozbawia.

 

Pomijając już, że dokładna zawartość w tabletce nie jest określona to mamy chyba więcej wypełniaczy, a substancja czynna, która rzekomo ma leczyć nadwagę znajduje się… na drugim miejscu! Ponadto zastosowanie chitozanu w tabletkach na odchudzanie ciągle wzbudza kontrowersje, bo jego skuteczność w redukcji wagi jest wciąż nierozstrzygnięta.

MÓJ SKLEP

ULICA ZDROWIE

powstaje z miłości do natury 

Znajdziesz tu produkty, które są świadomie przez nas wybierane na podstawie wąskich kryteriów. A są nimi: dobry skład,  jakość i skuteczność. Lubimy nowości, dlatego poszukujemy interesujących producentów. Wierzymy w sprawdzone metody i potwierdzoną wiedzę, dlatego też oferowane przez nas produkty pochodzą jedynie od najlepszych producentów. 

 

 

Na koniec jeszcze uwaga. Producent pisze, że tabletek nie powinno się stosować równocześnie z lekami lipofilowymi, czyli mówiąc prościej, doustną antykoncepcją. Myślę, że ma to istotne znaczenie dla sporej grupy dziewcząt. Po drugie należy wypijać duże ilości płynów, bo w innym wypadku zaparcia mamy gwarantowane!

Źródło: (1)

 

6 thoughts on “Tabletki na odchudzanie, czyli wydaj pieniądze i nie schudnij!

  1. Jakoś nigdy nie wierzyłam w takie cuda, jak tabletki na odchudzanie. Wydaje mi się nawet, że osoby, które próbują w ten sposób schudnąć, zazwyczaj raczej jeszcze bardziej tyją. Szkoda wątroby 😉

  2. O tym ‘chwycie’ wiem już od dawna i się dziwię, że wiele osób nadal w to wierzy. Po co faszerować się chemią, skoro tak jak mówisz, wystarczy zmiana nawyków żywieniowych i zwiększony ruch. Od siedzenia na tyłku i opychania się fast foodami nikt jeszcze nie schudł i żadne tabletki w tej kwestii nie pomogą. Pieniądze pożyteczne wydać na dobrego dietetyka, rozpiska diety czy silownię, a przynajmniej efekt jest gwarantowany. 🙂

  3. ja schudłam 12 kg w 3 miesiące… nie za pomocą cudownych tabletek, nie za pomocą magicznych maści czy nawet nie za pomocą diety ŻP (żryj połowę)… Ja zaczęłam ćwiczyć regularnie w domu i zaprzyjaźniłam się z patelnia grillową, za to zluzowałam relacje z McDonaldem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *