Źródło: http://www.sufrin.pl

Siarka, czyli pierwiastek piękna!

Siarka to pierwiastek o unikatowych właściwościach i działaniu. Jest odpowiedzialna za wiele ważnych funkcji w naszym organizmie. Wchodzi w skład aminokwasów. Jest budulcem kości i mięśni.  To jej zawdzięczamy zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci.

ULICA ZDROWIE

powstaje z miłości do natury <3

Siarka to podstawowy składnik keratyny i kolagenu. Keratyna buduje nasz naskórek, włosy i paznokcie natomiast kolagen odpowiedzialny jest za jędrność i prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Jednym słowem siarka pomaga utrzymać dobrą kondycję skóry, paznokci i włosów. Regeneruje skórę i hamuje procesy starzenia się. Pomocna w leczeniu wielu chorób skóry, np. trądzik, AZS, łuszczyca i egzema. Skuteczna w przypadku zakażeń bakteryjnych i grzybiczych.

Preparaty zawierające siarkę polecane są osobom z tłusta skórą, z trądzikiem, ponieważ wykazuje ona działanie przeciwbakteryjne i dezynfekujące. Reguluje pracę gruczołów łojowych, hamuje łojotok oraz zwęża pory skóry. Jest składnikiem szamponów przeciwłojotokowych oraz przeciwłupieżowych..

Siarka wykorzystywana jest także w sanatoriach i uzdrowiskach. Kuracje wodami siarczkowymi stosuje się w przypadku problemów dermatologicznych, w schorzeniach układu kostno-stawowego, w chorobach tarczycy i cukrzycy.

 

Na stawy

Siarka organiczna o budulec tkanki chrzęstnej. Z powodu niedoboru tego pierwiastka tkanka chrzęstna traci właściwą przepuszczalność czego skutkiem jest gorsze pobieranie substancji odżywczych. Pojawiają się pierwsze stany zapalne, a przy coraz dłuższym czasie niedoboru dochodzi do deformacji tkanki chrzęstnej. Siarka bierze udział w tworzeniu kolagenu. Kolagen ułatwia regenerację i pozwala na prawidłowe funkcjonowanie chrząstek, więzadeł, ścięgien oraz skóry. Redukuje bóle kostno-stawowe,  łagodzi dolegliwości związane z chorobami reumatycznymi i zwyrodnieniowymi.  Polecana po urazach narządu ruchu.

 

Układ pokarmowy

Stosowana w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Wspomaga produkcję kwasów żółciowych, likwiduje  zgagę i niestrawność, reguluje procesy trawienia. Poprawia apetyt, metabolizm oraz przyspiesza przemianę materii. Pomocna w leczeniu otyłości.

 

Odtruwa i wzmacnia odporność

Siarka ma zdolność wiązania metali ciężkich i nikotyny i pomaga usunąć je z organizmu. Redukuje poziom ołowiu.

 

 

Siarka – niedobór

Przeczytaj również: Olej żywokostowo-gojnikowy!

Pierwsze widoczne zmiany to pogorszenie się kondycji włosów, paznokci i skóry. Włosy zaczynają wypadać, paznokcie rozdwajają się i łamią, a skóra traci jędrność i blask. Co więcej, niedobór siarki objawia się także zmęczeniem, obniżeniem nastroju, uczuciem niepokoju (ze względu na fakt, że siarka wraz z manganem i fosforem ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego). Ale chyba najbardziej rozpoznawalnym objawem niedoboru tego pierwiastka jest ciemny pierścień pojawiający się na brzegu tęczówki oka.

Ponadto, należy pamiętać, że przy niedoborze siarki potrzebne organizmowi minerały takie jak: magnez, krzem, sód, wapń, mangan, żelazo, jod i chlor są trudno przyswajalne, dlatego może wystąpić również ich niedobór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *