Olejek z oregano: jeden z najskuteczniejszych leków jakie poznała nauka!


Lebiodka pospolita
(Origanum vulgare) znana jako oregano to roślina wieloletnia. W naszym kraju występuje na całym obszarze i jest pospolita. Inna nazwa: dziki majeranek.

Jest jedną z najstarszych roślin znanych w ziołolecznictwie.


Surowcem zielarskim jest ziele lebiodki (Origani Herba). Zawiera olejek eteryczny tymolowy, którego najważniejszym składnikiem jest karwakrol- substancja, której roślina zawdzięcza najwięcej właściwości. Duże znaczenie ma też zawarty w oregano tymol. Owoce oregano zawierają śluz (ok. 6%).

Olejek eteryczny zawarty w lebiodce wykazuje działanie rozkurczowe. Dlatego stosuje się go w przypadku wzdęć, nerwicy żołądka czy zespole jelita drażliwego. Ponadto reguluje procesy trawienne, ma działanie przeciwbiegunkowe a także oczyszcza organizm z toksyn.

Dzięki temu, że wykazuje działanie rozkurczowe, olejek z oregano jest doskonałym środkiem wykrztuśnym, stosowany w przypadku kataru, zapaleniu oskrzeli czy astmie. Pomocny także w zapaleniu jamy ustnej i gardła.

Karwakrol nadaje oregano charakterystyczny zapach oraz właściwości lecznicze. Wykazuje silne działanie przeciwbólowe, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwpasożytnicze i odkażające. Tymol jest silnym antyoksydantem, ma właściwości przeciwgrzybicze i antyseptyczne.


To źródło dobrze przyswajalnych: witaminy C i E, witamin z grupy B oraz magnezu, cynku a także potasu, wapnia i niacyny.

Olejek z oregano zawiera związki fenolowe dzięki temu zwalcza infekcje, jest skuteczny przeciwko E. coli, gronkowcowi oraz salmonelli. Działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwgrzybiczo (zwalcza Candida abicans). Co ważne, oregano zapobiega rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów, często odpornych na antybiotyki, a stosowanie olejku nie niszczy mikroflory jelitowej.

Skuteczny również w przypadku bakterii wywołującej wrzody żołądka- Helicobacter pylori . Badania przeprowadzone na lebiodce dowodzą, że zawiera związki,  które hamują produkcję enzymu zwanego ureazą. To przez produkcję ureazy środowisko żołądka staje się zasadowe, co jest bardzo korzystne dla rozwoju bakterii.

Jaki olejek wybrać?

Przy wyborze olejku z oregano należy zwrócić uwagę na to by był 100% oraz posiadał certyfikat. Kliknij w obrazek poniżej i skorzystaj ze specjalnej oferty!

 

ULICA ZDROWIE

powstaje z miłości do natury

Znajdziesz tu produkty, które są świadomie przez nas wybierane na podstawie wąskich kryteriów. A są nimi: dobry skład,  jakość i skuteczność. Lubimy nowości, dlatego poszukujemy interesujących producentów. Wierzymy w sprawdzone metody i potwierdzoną wiedzę, dlatego też oferowane przez nas produkty pochodzą jedynie od najlepszych producentów.

 

 

Olejek z oregano to także źródło silnych antyoksydantów. Zapobiega rozwojowi wolnych rodników a w rezultacie spowalnia procesy starzenia oraz nie dopuszcza do wielu schorzeń wieku starczego.

 

1 thought on “Olejek z oregano: jeden z najskuteczniejszych leków jakie poznała nauka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *