Niezastąpiony olejek z drzewa herbacianego!

Olejek z drzewa herbacianego  jest znany i stosowany od wieków. Wykazuje działanie antyseptyczne, antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Niezastąpiony w przypadku zmian skórnych (np. trądzik, łupież), a także infekcji sezonowych, np. w przypadku kaszlu, kataru, bólu gardła i zapaleniu zatok. Ten olejek bez wątpienia powinien mieć swoje miejsce w każdym domu. Dlaczego?

Olejek z drzewa herbacianego (Tea Tree Oil) otrzymuje się z liści drzewa Melaleuca alternifolia, które rośnie w Australii i Nowej Zelandii Już pierwsi kolonizatorzy stosowali liście drzewa herbacianego do przyrządzania herbaty. Z kolei rdzennym mieszkańcom Australii, czyli Aborygenom, liście służyły do dezynfekcji ran czy leczenia oparzeń.

Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo szeroki zakres działania i zastosowania.

Można go aplikować bezpośrednio na skórę. Jest składnikiem wielu kosmetyków, np. kremów, toników czy płynów do higieny intymnej. Używa go się także do prania. Wykorzystywany  w aromaterapii i stomatologii.

 

Inhalacje

Olejek z drzewa herbacianego jest niezastąpiony w przypadku przeziębienia i grypy. Należy wówczas wykonać parówkę, która czyści nos oraz zabije bakterie. Wystarczy do miski z gorącą wodą dodać kilka kropli olejku, nakryć głowę ręcznikiem i wdychać ok. 10min.

 

Pranie

Olejek herbaciany można wykorzystać jako zamiennik płynu do płukania, jeżeli stosujesz orzeszki piorące do prania, ze względu na jego właściwości antyseptyczne. Dzięki temu uchronimy naszą rodzinę od alergii skórnych. W tym celu do przedziałki na płyn należy wlać ok. 20 kropli olejku.

Olejek z drzewa herbacianego zawiera terpeny, które wykazują działanie antyseptyczne, bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, oraz łagodzą skórne reakcje alergiczne.

 

Płyn do płukania jamy ustnej

W przypadku zapalenia dziąseł należy użyć płukanki z wody i kilku kropli olejku. Złagodzi ona ból i stany zapalne dziąseł. Olejek z drzewa herbacianego wykorzystywany jest także w leczeniu halitozy- pomaga pozbyć się przykrego zapachu z ust.

 

ULICA ZDROWIE

powstaje z miłości do natury 

Znajdziesz tu produkty, które są świadomie przez nas wybierane na podstawie wąskich kryteriów. A są nimi: dobry skład, jakość i skuteczność. Lubimy nowości, dlatego poszukujemy interesujących producentów. Wierzymy w sprawdzone metody i potwierdzoną wiedzę, dlatego też oferowane przez nas produkty pochodzą jedynie od najlepszych producentów.

 

Pamiętajmy, że olejek z drzewa herbacianego należy stosować jedynie zewnętrznie.

Należy także uważać na zbyt wysokie stężenia bowiem mogą powodować podrażnienia skóry. W związku z tym przed zastosowaniem olejek herbaciany należy rozcieńczyć w zależności od stosowanej terapii: w przypadku trądziku, do przemywań skóry, wystarczy roztwór 5-15%, natomiast infekcje grzybicze wymagają zastosowania aż 70-100% olejku.

 

 

 

 

3 thoughts on “Niezastąpiony olejek z drzewa herbacianego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *