Mumio- lekarstwo na wszystkie choroby!


Mumio 
oznacza “ochraniający, czyszczący ciało”. Inne nazwy to: krew góry, sok skały, iryjska żywica czy olej kamienny. To substancja koloru szaro-brunatnego, występująca w postaci wydzieliny skalnej. Występuje na Kaukazie, w Ałtaju, a także na terenie wschodniej Syberii.

Stosowanie mumio sięga ponad 4tys. lat. Starożytni uważali je za skuteczne lekarstwo na wiele dolegliwości. 2,5tys. lat temu właściwości mumio zostały opisane przez Arystotelesa. Dla swoich pacjentów polecał je na zatrzymanie krwotoków i wzmocnienie mięśnia sercowego. Inny uczony- Awicenna (twórca “Kanonu medycznego”) polecał preparat w przypadku zwichnięć, stłuczeń, złamań kości, a także na migreny i zapalenia nerwów. Spisał receptury, które do dziś są wykorzystywane przez lekarzy.

Ciekawostkę stanowi fakt, że wywóz mumio z obszaru byłego ZSRR był zabroniony, ponieważ został uznany za skarb narodowy i podlegał ochronie.

Od dziesięcioleci mumio poddawane jest badaniom w wielu instytutach chemiczno-farmaceutycznych. W Rosji oraz wielu krajach byłego ZSRR jest oficjalnie dopuszczone do praktyki lekarskiej. Wykazano, że skuteczna jednorazowa dawka to zaledwie 0,2g.

Mumio nie wywołuje skutków ubocznych, wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, wspomaga regenerację uszkodzonych tkanek.

Skład mumio jest bardzo bogaty. Zawiera aminokwasy, jad pszczeli, witaminy (B1, B12, prowitaminę D), makro- i mikroelementy (m.in. wapń, magnez, żelazo, cynk czy selen) oraz olejki eteryczne.

Aminokwasy dodają sił oraz wzmacniają organizm. To niezbędny składnik dla osób osłabionych oraz sportowców.

Jad pszczeli ma działanie immunomodulujące, wzmacnia układ nerwowy, krwionośny, reguluje gospodarkę hormonalną. Polecany w przypadku zwichnięć, zapaleniu stawów oraz nerwobólach. Mumio nie daje reakcji alergicznych, jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Witamina B1 (tiamina) wykazuje korzystny wpływ na układ nerwowy, podnosi wydolność serca oraz mięśni. Ma istotny wpływ na przemianę glukozy w związki wysokoenergetyczne. Ponadto zapewnia prawidłową produkcję czerwonych krwinek.

Witamina B12 (kobalamina) także kontroluje produkcję czerwonych komórek krwi. Jest odpowiedzialna za syntezę DNA i RNA (tworzenie materiału genetycznego), a także wpływa na funkcje układu nerwowego. Niedobory tej witaminy powodują otępienie umysłowe oraz zaburzenia pamięci.

Prowitamina D pod wpływem promieni UV przekształca się się w witaminę D. Zapewnia lepszą wchłanialność wapnia i fosforu oraz zapobiega ich nadmiernemu wydalaniu z moczem. Zapobiega krzywicy u dzieci oraz osteoporozie u dorosłych. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, serca, nerek oraz mięśni. Wzmacnia organizm.

Olejki eteryczne w mumio: mięta i macierzanka, wyróżniają się wysokim stężeniem, dlatego też wykazują silniejsze działanie od tradycyjnych wyciągów ziołowych. Wspomagają leczenie infekcji bakteryjnych, wirusowych oraz grzybiczych. Wywierają korzystny wpływ na układ nerwowy.

Kwasy organiczne wykazują działanie antyseptyczne, regulują przemianę materii oraz procesy trawienia.

Makroelementy i mikroelementy mają istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Tworzą struktury tkanek i kości (wapń, fosfor). Utrzymują równowagę kwasowo-zasadową, niezbędne w tworzeniu enzymów, białek oraz hormonów. Wspomagają wchłanianie witamin.

Mumio w sposób naturalny wzmacnia oraz leczy organizm:

 • wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe,
 • przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek,
 • wspomaga metabolizm,
 • podnosi wytrzymałość fizyczną i umysłową,
 • wzmacnia odporność,
 • uzupełnia witaminy i minerały.

Mumio wykorzystuje się w przypadku:

 • złamań, zwichnięć, stłuczeń,
 • chorób skórnych,
 • oparzeń,
 • chorób układu nerwowego,
 • chorób układu krwionośnego,
 • chorób układu pokarmowego,
 • chorób górnych dróg oddechowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *