Mieszanka tych dwóch ziaren oczyści organizm i pomoże zrzucić zbędne kilogramy!


Błonnik witalny,
bo o nim mowa, to mieszanka dwóch składników: babki płesznik (80%) oraz babki jajowatej (20%).

Babka płesznik to jednoletnia roślina, która pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego, w Polsce uprawiana. Babka płesznik, również roślina jednoroczna, naturalnie występuje w USA, Indiach i Brazylii.

Błonnik witalny naturalnie uzupełnia niedobory błonnika, którego często brakuje w naszej diecie. Dzięki unikalniej mieszaninie nasion babki płesznik oraz łusek babki jajowatej skutecznie wspomoże odchudzanie oraz usprawni pracę jelit. Ponadto normalizuje poziom cukru we krwi oraz zapobiega miażdżycy. Koniecznie przeczytaj o prozdrowotnym działaniu błonnika witalnego!

Kiedyś nasze pokarmy były bogate w błonnik. Dziś, przy tak wysokim przetworzeniu produktów, musimy sami zadbać o to aby dostarczać włókna pokarmowe, które nie są rozpuszczalne ani trawione przez nasz przewód pokarmowy.

Babka płesznik jest bogata w substancje, które mają zdolność pęcznienia w jelitach, dzięki czemu normalizuje ich pracę. Ponadto wchłania szkodliwe substancje oraz nadmiar wody. Po zetknięciu z wodą nasionka uwalniają śluz, który ułatwia przesuwanie zalegających w jelitach mas. W rezultacie zapobiega zaparciom, poprawia perystaltykę oraz wspomaga procesy trawienia.

W łuskach babki jajowatej są natomiast zawarte śluzy, które pod wpływem wody pęcznieją oraz pochłaniają duże jej ilości. Zmiękcza masy kałowe oraz zwiększa ich objętość. Zapobiega zaparciom. Z kolei w przypadku biegunek pochłania nadmiar wody i przywraca prawidłową konsystencję mas kałowych.

Błonnik wywiera ogromny wpływ na nasz organizm: redukuje wchłanianie cukrów oraz tłuszczów, wspomaga perystaltykę jelit, przez co pomaga usunąć złogi, toksyny oraz zbędne produkty przemiany materii gromadzące się w naszym ciele.

Błonnik witalny na długi czas pozostawia uczucie sytości, ponadto hamuje apetyt dlatego skutecznie wspomaga odchudzanie oraz zapobiega efektowi jo-jo.

Błonnik witalny polecany jest dla każdego, kto pragnie zadbać o swoje zdrowie. Stosując błonnik zapobiegniemy problemom trawiennym. Zapomnimy o bólach brzucha. Staniemy się bardziej energiczni. Ponadto ustabilizujemy poziom cukru i ciśnienie krwi. Pozbędziemy się także zbędnych kilogramów, bo błonnik naturalnie zmniejsza apetyt. Dieta bogata w błonnik jest polecana szczególnie przy otyłości, cukrzycy i miażdżycy. A także dla każdego, kto boryka się z problemem zaparć lub biegunek.

Jeśli chcesz sprawdzić gdzie kupić błonnik w najlepszej cenie kliknij tutaj–

Stosowanie błonnika witalnego:

Na początku jedną – dwie łyżeczki błonnika na 1/2l litra płynu. Zamieszać i od razu wypić. Najlepiej przed jedzeniem lub pomiędzy posiłkami. Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, chronić przed wilgocią. Wskazane jest spożywanie dużych ilości płynów (przynajmniej 2 litry!).

Uwaga! Błonnika witalnego nie należy stosować na noc!

Jeżeli przyjmujesz leki, zachowaj przynajmniej godzinny odstęp, ponieważ błonnik może wpływać na zmniejszenie wchłaniania niektórych składników!

 

1 thought on “Mieszanka tych dwóch ziaren oczyści organizm i pomoże zrzucić zbędne kilogramy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *