Must have: maść z witaminą A!


Maść z witaminą A to popularna maść, którą na pewno większość z nas kojarzy. Ze względu na uniwersalne właściwości powinna znaleźć się w każdej kosmetyczce. Powszechnie stosuje się ją na skórę jako krem do twarzy,  balsam do ciała, a nawet maseczkę na włosy. Świetnie sprawdzi się także u dzieci jako krem ochronny w mroźne dni  lub kosmetyk na suchą skórę, podrażnienia, krostki i odparzenia.

Witamina A

Witamina A to jedna z najwcześniej odkrytych witamin. Rozpuszcza się w tłuszczach.

Ma istotny wpływ na:
– wzrok (niedobór wit. A grozi ślepotą),
– prawidłowy wzrost organizmu,
– kości, skórę, włosy i paznokcie.Witamina A zalicza się do witamin młodości, czyli hamuje procesy starzenia się. Ilość tej witaminy w skórze znacząco spada na skutek promieniowania słonecznego (zwłaszcza promieniowania UVA), które dociera do naszej skóry bez względu na pogodę i nasłonecznienie przez cały rok. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie niedoborów wit. A także przez skórę, ponieważ dostarczana w pokarmach, do skóry dociera na końcu, a jej dawki są często niewystarczające.

Pierwsze oznaki niedoboru witaminy A to sucha, łuszczącą się i zrogowaciała skóra oraz łamliwe włosy i paznokcie.

Witamina A ma szerokie spektrum działania, polecana jest zarówno w przypadku trądziku jak również na zmiany wywołane procesami starzenia się dla cery dojrzałej (jako składnik, który pozwala przedłużyć młodość komórek skóry).

Witamina A w przemyśle kosmetycznym jest stosowana od lat 70. ubiegłego stulecia. Na dzień dzisiejszy jest związkiem, który może się poszczycić największą liczbą opracowań naukowych, potwierdzających wielokierunkową efektywność oraz bezpieczeństwo zastosowania witaminy A. Jej wysoka skuteczność w przypadku stosowania zewnętrznego wynika z obecności w powierzchniowych warstwach skóry receptorów, które mają zdolność do selektywnego wiązania cząsteczki witaminy A oraz umożliwiają im bezpośredni wpływ na przemiany zachodzące w komórkach skóry.

Witamina A to jeden z najlepiej przebadanych i najskuteczniejszych składników  regulujących i przeciwzmarszczkowych, które są stosowane w kosmetyce.

Uczestniczy w metabolizmie skóry, a poprzez pobudzanie do wzrostu nowych komórek, wpływa na regenerację skóry. Pomaga zachować równowagę wodno-tłuszczową. Regularne i długotrwałe stosowanie witaminy A w kosmetykach działa stymulująco na głębsze warstwy skóry (skórę właściwą): odżywia, poprawia elastyczność oraz zapobiega wiotczeniu.Maść z witaminą A:
  • nawilża bardzo suchą skórę (ze względu na to, że jest bardzo tłusta najlepiej stosować na noc);
  • zmiękcza spierzchnięte, suche usta;
  • przyspiesza gojenie ran;
  • leczy zajady;
  • idealnie sobie radzi ze skórkami przy paznokciach;
  • wypryski na twarzy;
  • suche pięty, łokcie i kolana;
  • krem po depilacji lub goleniu;
  • balsam do ust.

 

Maseczka do włosów
Wcieranie maści we włosy i skórę głowy stymuluje cebulki oraz pobudza włosy do wzrostu. Ponadto wdziała wzmacniająco- włosy stają się zdrowsze i silniejsze. Należy pamiętać, że na stan włosów wpływa kondycja całego organizmu dlatego przede wszystkim należy zadbać o zdrowie.
Sposób użycia: Niedużą ilość maści opuszkami palców wetrzyj w skórę głowy (masaż pobudzi krążenie). Zostaw na pół godziny, następnie umyj włosy. Najlepsze efekty uzyskasz przy regularnym stosowaniu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *