Kora wierzby, czyli naturalna aspiryna!

Kora wierzby jest surowcem leczniczym, który w medycynie naturalnej wykorzystywany jest od czasów starożytnych. Wykazuje bardzo szerokie spektrum działania. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, przeciwzapalnie, antyseptycznie, przeciwrozkurczowo a nawet uspakajająco. Naszym przodkom służyła zarówno jako aspiryna oraz chinina.

Wierzba, według ludowych wierzeń, zapewnia szczęście, dobre zdrowie oraz daje płodność i strzeże przed złym losem. Już Hipokrates opisywał jej działanie przeciwbólowe.

Głównym związkiem czynnym kory wierzby jest salicyna. Stosowano ją w leczeniu RZS, dny oraz innych schorzeń reumatycznych. Początkowo używano sproszkowaną korę wierzby. Później jednak okazało się, że otrzymywany chemicznie kwas salicylowy jest czystszy, a przede wszystkim tańszy. Rozwój chemii pozwolił otrzymać kwas acetylosalicylowy, który od 1899r. stosowany jest pod nazwą aspiryna.

Kora wierzby  zawiera salicyny oraz salikortyny, które odpowiadają aspirynie. W przewodzie pokarmowym bowiem uwalniają alkohol salicylowy i utleniają się do kwasu salicylowego. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Wykorzystywany w leczeniu gorączki, biegunki oraz schorzeń reumatycznych oraz nieżytów jelit.

Kora wierzby to także źródło soli mineralnych , garbników i flawonoidów. Pomocna w przypadku napięć nerwowych, niepokoju i nerwobólach. Stosowana w formie okładów przyspiesza gojenie ran i wrzodów. To również środek na odmrożenia i hemoroidy. Wyciąg z kory nazywa się potocznie aspiryną chociaż tak naprawdę jest to środek zastępujący aspirynę.

ULICA ZDROWIE

powstaje z miłości do natury 

Znajdziesz tu produkty, które są świadomie przez nas wybierane na podstawie wąskich kryteriów. A są nimi: dobry skład,  jakość i skuteczność. Lubimy nowości, dlatego poszukujemy interesujących producentów. Wierzymy w sprawdzone metody i potwierdzoną wiedzę, dlatego też oferowane przez nas produkty pochodzą jedynie od najlepszych producentów.

Aspiryna jest półsyntetycznym środkiem i może powodować sutki uboczne, m.in. wrzody żołądka). W przypadku tabletek z kory- dopiero w jelicie wytwarzany jest kwas salicylowy. Co więcej, kora zawiera składniki ochraniające i leczące śluzówkę jelit i żołądka.


Leki z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), czyli m. in. aspiryna mogą powstrzymać wytwarzanie prostaglandyn. Prostaglandyny mają ważne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Dlatego aspiryny nie powinno podawać się dzieciom do 10. roku życia ponieważ, podobnie jak antybiotyki, może osłabiać układ odpornościowy.

Pochodne kwasu salicylowego zawarte w korze wierzby działają bardziej selektywnie w przeciwieństwie do aspiryny. Osoby wrażliwe na salicylany stosujące korę wierzby tylko sporadycznie mogą odczuć jakiekolwiek dolegliwości. Nie powoduje również żadnych dolegliwości jelitowych i żołądkowych.

 

Dzięki połączeniu dwóch znanych i cenionych w medycynie naturalnej składników: korzenia żywokostu i ziela gojnika, olej ten działa wielopłaszczyznowo. Wykazuje wysoką skuteczność zarówno w leczeniu chorób kolan, stawu biodrowego i kręgosłupa, a także w przypadku zwichnięć, złamań oraz stłuczeń. Jest wręcz niezastąpiony w zakrzepowym zapaleniu żył oraz stanach zapalnych ścięgien. Zadowoleni klienci są tego najlepszym przykładem 💯 Ponadto rewelacyjnie działa na skórę: redukuje zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, zmniejsza przebarwienia, a dzięki zawartości alantoiny regeneruje i napina skórę. Olej żywokostowo-gojnikowy.

Kora wierzby do kąpieli

Kąpiele z dodatkiem wywaru z kory wierzby wykazują korzystne działanie na skórę, pomagają w chorobie gośćcowej oraz dzieciom ze skłonnością do krzywicy. Działa także przeciwpasożytniczo i przeciwmiażdżycowo. Zapobiega zawałom serca, dlatego szczególnie wskazana jest osobom po 50r. ż.3 thoughts on “Kora wierzby, czyli naturalna aspiryna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *