Herbapect- syrop na każdy rodzaj kaszlu?

Kolejny sezon możemy oglądać reklamę syropu Herpabect. Co ciekawe (a może bardziej dziwne) jest to syrop na kaszel suchy i mokry. Z reklamy dowiadujemy się, że jeżeli nie wiemy jaki mamy rodzaj kaszlu to powinniśmy sięgnąć po Herbapect. Syrop od Aflofarmu od wielu lat cieszy się dużą popularnością, bo przecież reklamowany jest jako skuteczny lek zarówno przy męczącym tzw. suchym kaszlu, jak i przy utrudnionym odkrztuszaniu. Całkiem wygodnie. Ale… czy na pewno?Leki wykrztuśne rozrzedzają wydzielinę, wywołują odruch kaszlu i ułatwiają usunięcie śluzu z dróg oddechowych. Stosowane są przy kaszlu mokrym. Leki przeciwkaszlowe zalecane w przypadku suchego, męczącego kaszlu różnego pochodzenia. Łagodzą nasilone odruchy kaszlowe.

Na zdrowy rozum, jeżeli komuś dokucza kaszel mokry to powinien zastosować preparat, który rozrzedzi wydzielinę i pomoże ją usunąć, powodując zwiększony odruch kaszlowy. A co się stanie jeżeli osobie z kaszlem suchym podamy środek wykrztuśny? Wywoła zwiększony odruch kaszlu (który i tak już był już nasilony) i jeszcze bardziej podrażni płuca i oskrzela. Z kolei, jeżeli pacjentowi z kaszlem mokrym podamy lek, który będzie hamował kaszel  to wydzielina nie zostanie wykrztuszona, zalegnie w płucach i zaczną pojawiać się duszności.

A teraz wróćmy do syropu Herbapect.

Skład:  • 498 mg wyciągu płynnego z ziela tymianku Thymus vulgaris L., (herba) – działanie wykrztuśne,
  • 349 mg nalewki z pierwiosnka Primula veris L., (radix) – działanie wykrztuśne,
  • 87 mg sulfogwajakolu (Sulfogaiacolum) – działanie wykrztuśne.

 

Skład syropu się kończy i pojawia się problem, bo okazuje się, że jest to lek jedynie na kaszel mokry. 

A więc, co działa na kaszel suchy? Może… reklama? 😉Uwaga! Pamiętajmy, że leki wykrztuśne stosujemy jedynie do godz. 17.00.

2 thoughts on “Herbapect- syrop na każdy rodzaj kaszlu?

  1. Zawsze przy kolejnym przypadkowym oglądaniu reklamy syropu na Herbapect zastanawiałem się czy naprawdę ktoś, taki szary człowiek gdzieś w zaciszu swojego domu na dalekiej prowincji, przeprowadza dogłębną analizę czy cierpi na kaszel suchy i mokry. Nie wiem jak inni, ale ja osobiście polegam na specjalistach którzy potrafią postawić właściwą diagnozę (a przynajmniej mam taką nadzieje) i dobrać odpowiedni lek. Staram się nie ulegać reklamie i nie leczyć się samodzielnie…

  2. Co działa? Sugestia reklamy, jej natarczywe wbijanie obrazu, że tak właśnie działa, kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się powszechną prawdą. Tak jak lubię public relations, tak nie darzę sympatią reklamy, właśnie za zafałszowanie obrazu. A przecież można inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *