Fitoterapia- zdrowe życie w zgodzie z naturą

Nie od dziś wiadomo, że żyjemy w społeczeństwie skrajności, które zaraz po wypróbowaniu najzdrowszego – oczywiście według najnowszych badań – na świecie oleju, biegnie do apteki po ,,polecone przez lekarza” pigułki lub sięga po papierosa, bo ,,na coś trzeba umrzeć”. Czym to skutkuje? Chociażby osteoporozą, depresją lub nawet nowotworami. A przyczyną wcale niekoniecznie – w powyższym przypadku – musi być nikotyna. Nawiedziła nas plaga, o której rzadko się mówi. Są to choroby jatrogenne, czyli dolegliwości spowodowane działaniem ubocznym przyjmowanego leku.

W tym momencie na usta ciśnie się stare, dobre i zawsze aktualne powiedzenie: ,,Polaku, lecz się sam!”
Pytanie brzmi: tylko jak? Odpowiedź jest prosta – naturalnie i bez chemii, żeby nie zanieczyszczać bardziej naszych wymęczonych organizmów. I właśnie tu przychodzi nam z pomocą fitoterapia.

Fitoterapia, inaczej ziołolecznictwo, to – jak sama nazwa wskazuje – praktyczne wykorzystanie wiedzy o roślinach leczniczych. Dzięki użyciu naturalnych składników możemy oczyścić nasze organy wewnętrzne, pozbyć się mieszkających w nas pasożytów i wyleczyć cały szereg chorób – zarówno tych sezonowych, jak i ,,permanentnych”, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Rozmaite zioła można stosować zależnie od potrzeb, a ich działanie nie jest ograniczone do jednej konkretnej infekcji, ale oddziałuje na organizm wieloaspektowo. Same plusy, prawda? A przecież rośliny mają o wiele więcej zastosowań – można zrobić z nich kosmetyki – naturalne, a nie takie, które ,,zawierają ekstrakt z…”. Dzięki naturalnemu szamponowi włosy odzyskają blask i trwałość, a kremy dodadzą skórze elastyczności.
O tych oraz wielu innych zastosowaniach leczniczych ziół – oraz jak je rozpoznać – z przyjemnością opowiedzą Kaja Nowakowska i Gosia Ruszkowska. Ich pasją są dzikie rośliny jadalne, lecznicze i grzyby. Organizują warsztaty kulinarne, zielarskie i spacery etnobiologiczne. O swojej działalności opowiadają na stronie www.meadladies.pl.
A jeśli nie przekonują cię ,,chwasty”, które depczesz codziennie w drodze do pracy, być może przemówi do ciebie dr Tadeusz Błaszczyk, który poświęcił lata zgłębianiu tajników chińskiej fitoterapii i akupunktury. Dzięki swojej pracy wykazał, że zioła pochodzące z Państwa Środka można równie dobrze hodować w europejskim klimacie, nie tracąc przy tym ich leczniczych właściwości. Dr Błaszczyk jest autorem cenionych książek na temat Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Prowadzi również kursy, których terminy zamieszczone są na jego stronie: http://www.drtadeuszblaszczyk.pl/.
Jest jedno miejsce, w którym można wziąć udział i w spacerze botanicznym Mead Ladies, i w wykładzie dra Błaszczyka. Już 2 czerwca w Serocku koło Warszawy odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal alternatywnych nurtów wiedzy – Festiwal Wibracje. Impreza będzie obfitowała w wykłady, satsangi, pokazy, zajęcia interaktywne i warsztaty. Wieczorami odbędą się koncerty. Na 3 dni stworzymy przestrzeń pod rozwój osobisty, poszerzanie wiedzy, nawiązywanie nowych znajomości, a przede wszystkim miłe i swobodne spędzanie czasu w przychylnej atmosferze akceptacji. Więcej informacji na temat festiwalu odnajdziesz na stronie www.wibracje.com.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/wibracje.festival/about/?ref=page_internal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *