Duet doskonały: goździki i len!

Goździki i len- antidotum na nadwagę i pasożyty!


Spożywamy coraz więcej pokarmów bogatych w cukier.  Stwarza to doskonałe warunki dla mnożenia się grzybów i bakterii. Statystyki podają, że aż 95% ludności jest zakażona pasożytami. Drobnoustroje wydalają produkty przemiany materii i zatruwają nasz organizm. Skutki są dość szybko odczuwalne: biegunki, wzdęcia, bóle głowy, anemia, alergia, złe samopoczucie, zmęczenie, nerwowość, zaburzenia snu, zgrzytanie zębami czy obniżona odporność.
Najczęściej wykorzystywanym sposobem na wykrycie pasożytów jest badanie kału. Jednak metoda ta bywa często zawodna- mikroorganizmy pasożytnicze mogą także ulokować się w przewodzie pokarmowym lub innych narządach (np. w sercu czy mózgu) i wydzielać toksyny jedynie do krwi.

Często obecność pasożytów określić można obserwacją zewnętrzną. Chyba najbardziej charakterystycznymi objawami jest zgrzytanie zębami, sińce pod oczami i blada skóra.

 

Pozbądź się pasożytów i poczuj się lepiej!Z pomocą przychodzi prosta kuracja, która pomoże usunąć pasożyty, oczyści organizm oraz zmniejszy odkładanie tłuszczu. Poczujesz przypływ energii, pozbędziesz się napadów głodu i ochoty na słodkie.


Składniki:

 • 10g goździków
 • 100g siemienia lnianego

Składniki zmielić w młynku do kawy.

 

Sposób użycia: Przez 3 dni przyjmować rano, na czczo, 2 łyżki mieszanki (można wymieszać z wodą lub jogurtem naturalnym). Następnie zrobić 3 dni przerwę i znów powtórzyć. Cała kuracja trwa ok. 1 miesiąca.

ULICA ZDROWIE

powstaje z miłości do natury

Znajdziesz tu produkty, które są świadomie przez nas wybierane na podstawie wąskich kryteriów. A są nimi: dobry skład,  jakość i skuteczność. Lubimy nowości, dlatego poszukujemy interesujących producentów. Wierzymy w sprawdzone metody i potwierdzoną wiedzę, dlatego też oferowane przez nas produkty pochodzą jedynie od najlepszych producentów.

 

 

Goździki to silne antyoksydanty, najbardziej znane jako środek na ból zęba. Jednak to nie jedyne zalety. Goździki to także skuteczna broń w walce z kandydozą i zakażeniami bakteryjnymi. Wykazują działanie przeciwwirusowe. Polecane w przeziębieniach, grypie i kaszlu. Bogate w witaminę C i K, omega-3 oraz wapń i magnez. Główny składnik- eugenol- działa antyseptycznie i znieczulająco.


Len to bogactwo kwasów tłuszczowych omega-3, witaminy E, białka, substancji śluzowych, a także potasu, cynku i fitoestrogenów (lignianów). To dobre źródło błonnika. Zapobiega zaparciom. Jest ratunkiem dla przewodu pokarmowego, bowiem zawiera śluzy (włókna rozpuszczalne w wodzie, tworzące żelową konsystencję), które powlekają błony śluzowe przełyku i żołądka.

Przeciwwskazania: Goździków nie powinny stosować dzieci i kobiety w ciąży!


Więcej o pasożytach we wpisie: “Pasożyty: nasi niewidzialni zabójcy.”

I w filmie poniżej:

 

 

 

 10 thoughts on “Duet doskonały: goździki i len!

 1. A czy matki karmiące mogą zrobić sobie tego typu kurację, czy moze to wpłynąć jakoś negatywnie na jakość pokarmu?

  1. Podejrzewam, że skoro goździki nie są wskazane dzieciom i kobietom w ciąży… to tak samo ma się do matek karmiących 🙁

 2. Witam Pani Ewo,
  mam pytanie odnosnie dawki gozdzikow. Jako jedyna w internecie podaje pani 100 gram gozdzikow na 100 gram siemia lnianego. Inne artykuly podaja 10 gram gozdzikow. Czy to dawkowanie podane przez Pania jest prawidlowe? Gozdziki sa dosyc silne w dzialaniu.

  Pozdrawiam
  Kamila

 3. Już myślałam, że mam przepis na odrobaczenie moich dzieci. Sama też już byłam gotowa to przyjmować ale w ostatnim momencie dojrzałam informacje, że nienadające się ta mieszanka dla dzieci i kobiet karmiących. Czy jest coś naturalnego co bezpiecznie mogę podać dzieciom i sama przyjmować przy karmieniu piersią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *