Domowe kosmetyki, czyli zdrowie i samowystarczalność!

Pomysł, żeby robić domowe środki czystości i kosmetyki, kiełkuje w naszych głowach z prostych powodów: komercyjne gotowce są często niezdrowe, drogie i nieskuteczne. Na wiele kosmetyków, nawet tych hipoalergicznych, nasza skóra reaguje po prosu źle.

Okazuje się, że wytworzenie swoich kremów, mydeł, proszków do prania i innych specyfików jest proste, tanie i skuteczne.
Internet pełen jest przepisów na domową chemię.

Można doszkalać się samemu, a można zaufać specjalistom. A do takich należą Naturalnie Naturalni – duet zakręconych na punkcie samowystarczalności pasjonatów. Świetną okazją do zapoznania się z recepturami Naturalnie Naturalnych będą darmowe warsztaty wytwarzania domowych kosmetyków w trakcie Festiwalu Wibracje. Praktycznym upominkiem dla każdego z obecnych będą własnoręcznie wykonane specyfiki.

 

Poza korzyściami zdrowotnymi i – może nieco mniej oczywistymi – ekonomicznymi, samodzielne przygotowywanie używanych codziennie środków oraz odkrywanie nowych receptur to niezwykle wciągające zajęcie, uaktywniające nasze osobiste pokłady kreatywności. To również idealne dopełnienie zrównoważonego trybu życia, do którego przekonuje się coraz więcej ludzi. Tak samo jak odpowiednia dieta i aktywność fizyczna, korzystanie z naturalnych kosmetyków wpłynie pozytywnie na nasze ciała i dusze.
Więcej informacji o warsztatach i Festiwalu Wibracje na www.wibracje.com.pl
i Facebook.

 

1 thought on “Domowe kosmetyki, czyli zdrowie i samowystarczalność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *