Domowa nalewka na przeziębienie i grypę!

Sezon na przeziębienia i grypę w pełni dlatego warto wspomagać swoje zdrowie naturalnymi sposobami. Domowa nalewka z czosnku i propolisu skutecznie leczy grypę, chroni przed infekcjami, działa przeciwbakteryjnie oraz wzmacnia organizm.

 

Czosnek

Czas na czosnek!

Uwaga! Wybierajmy tylko czosnek Polski.

Pamiętajmy także, że czosnek, aby leczył, musi posiadać swój charakterystyczny zapach.

 

Po lek do… ula!

 

Propolis to naturalny środek o działaniu przeciwwirusowym. Ponadto ma zdolność niszczenia bakterii chorobotwórczych (opornych nawet na antybiotyki) oraz grzybów.

 

 

Nalewka propolisowo-czosnkowa

 

Składniki

 

  • 1/2 szklanki drobno posiekanych ząbków czosnku,
  • 1 szklanka spirytusu 70%
  • 10 łyżek nalewki z propolisu

 

Sposób przygotowania

Czosnek wsypać do słoika, zalać szklanką spirytusu, zamknąć i odstawić na 14dni w ciepłym miejscu. Od czasu do czasu wstrząsnąć. Po tym czasie przecedzić, dodać propolis, przelać do butelki z ciemnego szkła. Kurację rozpocząć po 4-5 dniac.

 

Stosowanie

 

1 łyżeczkę kropli rozcieńczyć w 60ml letniego mleka. Leczniczo pić 3-4 razy dziennie, profilaktycznie- 2x dziennie między posiłkami.

 

4 thoughts on “Domowa nalewka na przeziębienie i grypę!

  1. Na ten zimowy czas jest to idealny “przepis” na naturalne zdrowie 🙂 Powiem Ci, że nawet czosnek w kulinariach dobrze jak będzie polski. Kiedyś do Spaghetti dodałam chiński czosnek i dwa ząbki tak bardzo zepsuły danie, że aż odechciało się jeść.

  2. Tyle książek! Ja ostatnio “przystopowałem z zakupami, szczególnie że i tak nie mam czasu na lekturę tylu książek, ilu bym chciał Pozostaje gratulować zdobyczy 😀 Pozdrawiam Nikodem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *