Chlorofil- prawdziwy eliskir zdrowia i młodości!

Chlorofil jest powszechnie znany jako zielony barwnik, który nadaje kolor roślinom. Naukowcy wyizolowali chlorofil z zielonych tkanek oraz zaproponowali przyjmowanie go w lepiej przyswajalnej formie, czyli w płynie.

Chlorofil uzyskuje się z głębokich warstw korzenia lucerny siewnej. Lucerna stanowi bogate źródło chlorofilu i białka. Ponadto zawiera karoten a także witaminę A, B6, D, E i K oraz enzymy trawienne. Głęboki system korzeniowy pozwala na absorpcję składników mineralnych. To znakomite źródło żelaza, magnezu, wapnia, potasu, fosforu i pierwiastków śladowych.

Chlorofil nazywany jest też “zieloną krwią” ze względu na fakt, iż ma duże powinowactwo do tlenu (a co za tym idzie transportem tego pierwiastka w organizmie). Nazwa ta odnosi się do ludzkiej hemoglobiny, do której z resztą pod względem budowy chemicznej chlorofil jest bardzo podobny. Jedyna różnica to taka, że w centrum cząsteczki chlorofilu występuje atom żelaza, natomiast w centrum cząsteczki chlorofilu – atom magnezu.

ULICA ZDROWIE

powstaje z miłości do natury <3

Chlorofil ma zbawienne działanie na nasz organizm. Po pierwsze usuwa toksyny z organizmu, reguluje pracę przewodu pokarmowego, wywiera pozytywny wpływ na rozwój flory jelitowej a więc tzw. dobrych bakterii. Utrzymuje prawidłową równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Oczyszczony organizm to organizm zdrowy i sprawny, który w prawidłowym stopniu przyswaja składniki odżywcze, a układ trawienny działa prawidłowo. Silny organizm jest też mniej podatny na choroby. 

Ale to jeszcze nie jedyne właściwości! Chlorofil nie tylko świetnie radzi sobie z drobnoustrojami. Różne badania, którym został poddany chlorofil dowodzą, że zielony barwnik wykazuje działanie przeciwnowotworowe. Hamuje rozwój guzów, a także zmiany w DNA. Ponadto unieczynnia wiele substancji kancerogennych i mutagennych.

Chlorofil wykorzystywany jest w leczeniu chorób krwi, m.in. anemii czy hemofilii: zwiększa ilość krwinek czerwonych. To źródło żelaza (zwiększa także jego wchłanianie). Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, reguluje krzepliwość krwi. W rezultacie redukuje ryzyko wystąpienia żylaków i zapobiega rozwojowi już powstałych.

To sprzymierzeniec osób chorych na cukrzycę– reguluje poziom cukru we krwi. Ma kojący wpływ na stany zapalne oraz zranienia dziąseł. Przyspiesza leczenie ropotoków i wielu chorób dziąseł. Dlatego polecany jest przez stomatologów do płukania jamy ustnej.

Wskazany kobiet karmiących, ponieważ stymuluje produkcję i wydzielanie mleka. Ponadto wykazuje działanie immunomodulujące, jest źródłem potrzebnych pierwiastków dla organizmu. Uaktywnia enzymy do wytwarzania witamin E, A, i K.

<script async src=”//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”></script>
<ins class=”adsbygoogle” style=”display: block; text-align: center;” data-ad-layout=”in-article” data-ad-format=”fluid” data-ad-client=”ca-pub-2741797037203685″ data-ad-slot=”8551940655″></ins>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>

Reguluje cykl miesiączkowy oraz równowagę hormonalną organizmu (odpowiada za pracę tarczycy). Łagodzi objawy astmy, wspomaga leczenie choroby wrzodowej a także różnych nieżytów (np. kataru). Zapobiega rozwojowi różnych stanów zapalnych w organizmie.

Chlorofil w dużym stopniu wpływa na wygląd skóry. Przyspiesza gojenie się ran, regularne stosowanie zapewnia skórze równomierny koloryt, a także regeneruje tkanki naruszone w wyniku długiej ekspozycji na działanie promieni UV. Hamuje procesy starzenia się organizmu, a także pojawiania się zmarszczek.

[wpdevart_like_box profile_id=”pannaewacompl” connections=”hide” width=”200″ height=”100″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”

Chlorofil to preparat niezbędny dla osób, które w wystarczającym stopniu nie otrzymują światła słonecznego, czyli mieszkańcom dużych miast, pracownikom hal i biura, a także osobom zestresowanym oraz przemęczonym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *